Největší americká kosmická základna Mys Canaveral se rozkládá na Floridě u městečka Titusvile. Přestože oficiální název celého komplexu zní Eastern Test Range (Východní zkušební střelnice), je běžněji znám pod názvem Cape Canaveral. Provoz střelnice byl zahájen vypuštěním upravené německé rakety V-2 (Bumper) 24. července 1950.
Jižní polovinu kosmodromu zaujímá základna pro starty kosmických nosičů, která patří vojenskému letectvu, severněji se nachází Kennedyho vesmírné středisko (KSC) patřící Národnímu úřadu pro letectví a vesmír (NASA).
KSC zaujímá plochu o rozloze 580 km2, na které se nachází přes 700 budov a zařízení a je zde zaměstnáno na 10 tisíc lidí. Vesmírné středisko je oblíbeným cílem turistů a má i návštěvnické centrum, část území pokrývá přírodní rezervace. Nejvýznamnější a také největší budovou KSC je VAB (Vehicle Assembly Building), která je vysoká 160 metrů, její vnitřní objem je přes 3,5 milionu m3 a slouží jako raketová montážní hala.
V období let 1981 až 2011 odstartovalo z KSC k vesmírným misím 135 raketoplánů, z nichž dvě mise skončily katastrofou - v lednu 1986 krátce po startu explodoval raketoplán Challenger a v únoru 2003 se při návratu do zemské atmosféry rozpadla Columbia. Z KSC letos koncem května odstartovala kosmická loď Crew Dragon soukromé společnosti SpaceX, která zakotvila na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) - jednalo se o historicky první let do vesmíru s lidskou posádkou v režii soukromé společnosti.
Ze základny pro starty kosmických nosičů odstartoval v roce 1961 první americký astronaut Alan Shepard. Američané odtud vypustili také první civilní komunikační družici k dálkovému přenosu signálu Telstar 1, první umělou družici Marsu Mariner 9 či dvojici kosmických sond Voyager 1 a 2. První lety s lidskou posádkou pro NASA programy Mercury a Gemini startovaly ze startovacích ramp LC-5, LC-14 a LC-19.