Řidič srazil v protisměru in-line bruslaře a ujel
„Okolnosti dopravní nehody policisté prověřují. Případné svědky dopravní nehody žádáme, aby informace k věci oznámili na lince 158 nebo kterékoliv policejní služebně. Věc prověřují policisté Dopravního inspektorátu Ostrava,“ řekla mluvčí policie Gabriela Holčáková.
Centrum tísňového volání v Ostravě přijalo po půl desáté večer informaci o dopravní nehodě v Ostravě-Třebovicích. Podle prvotního hlášení mělo dojít ke střetu osobního automobilu s chodcem. Na místo byla ihned vyslána posádka rychlé lékařské pomoci ze stanoviště v Porubě, která k postiženému dorazila během čtyř minut.
Záchranáři zjistili, že zraněný není chodec, nýbrž mladík na kolečkových bruslích. Podle svědků byl po střetu s vozidlem několik minut v bezvědomí, s posádkou však již komunikoval. Zasahující lékař zjistil, že devatenáctiletý pacient utrpěl poranění hlavy a otřes mozku, dále zranění dolní končetiny.
„Posádka zajistila žilní vstup, podala léky tlumící bolest a infuzní roztok. Zraněný byl uložen do vakuové matrace a zajištěn krčním límcem. Záchranáři jej transportovali na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě, kde byl krátce po 22. hodině předán do péče tamních lékařů,“ řekl mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl.
V úvahu připadá kvalifikace skutku jako přečin těžké ublížení na zdraví z nedbalosti a neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku. Nový trestní zákoník zpřísnil postih takovýchto řidičů, kteří ujedou z místa nehod bez toho, že by zraněným poskytli pomoc.
V současnosti tak hrozí řidiči trest odnětí svobody až na pět let nebo zákaz činnosti. Do konce loňského roku to byla sankce nižší, trest odnětí svobody až na tři léta nebo zákaz činnosti. Přitom kdyby řidič zůstal na místě, hrozil by mu za přečin těžké ublížení na zdraví z nedbalosti nižší trest, a to odnětí svobody na šest měsíců až čtyři léta nebo peněžitý trest.
Zdroj: Katastrofy.com, Policie ČR, ZZS Moravskoslezského kraje