Praha 23. ledna 2025 (PROTEXT) - Také s nelibostí nesete, když na nábytku a různých místech v domácnosti vidíte prach? Poradíme vám, jak tohoto největšího znečišťovatele vzduchu účinně odstraňovat.
Prach vzniká při různých lidských činnostech – v průmyslu, v zemědělství, ve stavebnictví, při vytápění a v dopravě. I lidské tělo působí jako přenašeč prachu, pylů a dalších nečistot. Mikroskopické částice létají vzduchem, každým pohybem se víří a my je vdechujeme.
Škodíme si sami
Vliv na prašnost v bytě má vybavení domácnosti, množství nábytku i dekoračních předmětů. Svou roli hraje i případná přítomnost zvířecích mazlíčků a naše chuť či nechuť pravidelně uklízet.
Pomohou čističky vzduchu
S polétavým prachem si poradí kvalitní čistička vzduchu Ionic-CARE. Ze vzduchu v interiéru dokáže odstranit až 96 % škodlivin a alergenů. A pozor, nejedná se o žádného hlučného žrouta elektrické energie, ale o naprosto tichou a úspornou čističku vzduchu, která pravidelně vyhrává anketu Produkt roku v kategorii čističek a zvlhčovačů vzduchu. Čistička Ionic-CARE má navíc praktický omyvatelný filtr a jednoduché ovládání.
Složení prachu
Prach není jenom neškodná špína, obsahuje nečistoty různého druhu. Například částice pylu, bakterie, viry, částečky odumřelé lidské kůže či textilií. Součásti prachu jsou i spory plísní, škodliviny z vytápění, z cigaret a rezidua zemědělských pesticidů. A to už je pořádný „koktejl“ nečistot. Čím menší a lehčí jsou, tím déle zůstávají ve vzduchu a tím spíše je vdechneme.
Nemoci ze znečištěného vzduchu
Dlouhodobý pobyt v místech s nekvalitním vzduchem plným nečistot a jejich časté vdechování může být spouštěčem astmatu, alergií, různých dýchacích i kardiovaskulárních chorob. Proto nezapomínejme, že čistý a zdravý vzduch je klíčem k regeneraci organismu a posilování imunitního systému.
Zdroj: HÖGNER