Debata se zaměřila na konkrétní využití prostředků v regionech, které Česko získá v rámci Modernizačního fondu či Fondu obnovy.
Videostream označený značkou PROTEXT VIDEO není součástí zpravodajského servisu ČTK, jde o komerční prezentaci zadavatele.
PROGRAM:
10:00 – 11:30 Úvodní blok: Zelené oživení – impuls pro regiony
Diskuze o možnostech a přínosech projektů zeleného oživení z pohledu rozvoje měst, podpory místních firem, nové výstavby či čisté mobility.
- Vít Šimral, radní hl. m. Praha pro školství a inovace
- Kamil Čermák, generální ředitel ČEZ ESCO
- Jan Palaščák, zakladatel skupiny Amper
- Jan Řežáb, majitel a zakladatel JRD Group
11:30 – 13:00 Moderní energetika – bezpečná, šetrná a inovativní řešení pro města, obce a firmy
Krátké prezentace doplněné debatou představující příklady dobré praxe či nových směrů ve využití obnovitelných zdrojů energie, energetické soběstačnosti či zvyšování energetické efektivity při výrobě s důrazem na regionální rozvoj.
- Čistá energie pro Škoda AUTO: Jaromír Vorel, jednatel, ŠKO-ENERGO
- Konhefrovy domy Horní Počernice – energeticky nezávislá čtvrť 151 rodinných domů: Lukáš Ferkl, ředitel, ČVUT UCEEB
- Energie z odpadu – bioplynové stanice ve strategiích měst a firem: Martin Schwarz, vedoucí sekce biometan, CZ BIOM
- Energetické služby pro budovy – renovace budov jako cesta k úspoře výdajů za energii: Miroslav Marada, předseda Asociace provozovatelů energetických služeb (APES)
13:00-13:30 Modernizační fond – příležitost pro zelené projekty
- Martin Sedlák, programový ředitel Svazu moderní energetiky / Petr Mierva, manažer EU centra, ČSOB a Alois Míka, Senior Energy Expert, ČSOB Advisory: představení možností podpory a financování nových projektů pro města, obce a firmy
13:30 – 15:00 Jak na horko a sucho: účinná řešení pro budovy i krajinu
- Jak připravit naše města a obce na horko a sucho – příklady dobré praxe: Martin Ander, konzultant, Svaz moderní energetiky / Nadace Partnerství
- Voda ve městě: Martina Sýkorová, ČVUT UCEEB, urbanistka, projektantka, spoluautorka nové publikace “Voda ve městě”
- Přežijí -li stromy, přežijeme my: Jana Pyšková, krajinářská architektka, Česká asociace pro krajinářskou architekturu (ČAKA, sekce SZKT)
- Využití satelitních dat v monitoringu tepelného ostrova města a pro lepší správu krajiny: Jan Labohý, spoluzakladatel a výkonný ředitel, World from Space