Praha 8. prosince 2022 (PROTEXT) - mBank jako první banka na českém trhu v srpnu letošního roku virtualizovala celé portfolio svých platebních karet. S tímto trendem však začala už minulý rok, kdy klientům představila eKartu určenou pro platby na internetu. Že mají klienti o moderní, pohodlná a bezpečná řešení zájem, potvrzují i čísla. Z aktuálních dat banky totiž vyplývá, že v říjnu a listopadu – i díky úspěšné kampani – bylo téměř 80 % všech nově vydaných karet virtuálních.
Digitální banka mBank tak jednak flexibilně reaguje na aktuální trendy a sílící tlak na využívání jednoduchých, pohodlných a bezpečných řešení, ale zároveň přihlíží i k šetrnosti vůči životnímu prostředí. "Unikátnost našeho řešení spočívá v tom, že vůbec nezáleží na tom, jaký typ karty klient preferuje. Všechny totiž nabízíme i v čistě virtuální podobě – ať už jde o standardní nebo prémiové karty k účtu, karty pro děti, studenty i podnikatele, či kreditní karty. Je tedy jen na klientovi, zda zvolí plastovou, či digitální formu," říká Martin Podolák, zástupce generálního ředitele mBank Česká republika pro oblast produktového a segmentového managementu.
Z interních průzkumů mBank vyplývá, že s kartami bez plastového nosiče, tedy pouze ve virtuální podobě, se budeme setkávat stále častěji. "Meziročně se nám ztrojnásobil podíl klientů, kteří tvrdí, že plastovou kartu již vůbec nepotřebují," říká Michal Staněk, produktový manažer platebních karet mBank. Potvrzuje to i aktuální statistika. "Klienti, kteří si u nás v poslední době otevřeli účet a současně požádali o platební kartu, si ve 40 % případů zvolili pouze tu virtuální," doplňuje Michal Staněk.
Ambicí mBank je docílit významného podílu bezplastových karet v rámci celého portfolia klientů, nezaměřuje se tedy pouze na nově vydávané karty. Na příští rok banka chystá několik novinek v oblasti virtuálních karet a placení mobilem, aby klientům přechod na pouze virtuální podobu karty a její používání co nejvíce zjednodušila.
Banka plánuje rozvíjet i eKartu – virtuální kartu určenou pro nákupy na internetu, kterou aktuálně využívá dvanáct procent jejích klientů. "Jde o dobíjecí kartu, která je od běžného účtu klienta zcela oddělena. Díky tomu jsou ostatní peníze na účtu klienta v bezpečí a nemusí se tak bát, že o ně podvodem přijde. Pokud klient potřebuje něco zaplatit, stačí na ni převést v mobilní aplikaci nebo internetovém bankovnictví libovolnou částku z běžného účtu a s tou následně disponovat v internetovém prostředí," vysvětluje Michal Staněk.
Podíl plateb mobilem a hodinkami i nadále každý měsíc roste. „Neočekáváme, že by se trend přechodu na mobilní transakce měl v blízké době zastavit či zpomalit,“ říká Martin Podolák a pokračuje: "Aktuálně klienti mBank v Česku realizovali 34 procent všech bezhotovostních transakcí u obchodníků bez přítomnosti plastové karty."
Napomáhá tomu i skutečnost, že mBank se této oblasti věnuje dlouhodobě. "mBank je i nadále jednou ze dvou bank v České republice, která klientům umožňuje využívat všechny dostupné moderní platební služby – Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay a nejnovější Xiaomi Pay," uzavírá Michal Staněk.
O mBank
mBank je dynamická digitální banka působící na českém a slovenském trhu od roku 2007. Na český trh přišla jako první nízkonákladová banka nové generace. Během patnácti let se pro ni rozhodlo víc než 700.000 klientů. Díky praktické mobilní aplikaci mohou mít zákazníci mBank svou banku kdykoliv po ruce a jednoduše tak vyřešit vše, co potřebují. Mateřská polská společnost mBank spadá pod německou skupinu Commerzbank. V soutěži Finparáda – Finanční produkt roku 2021 se mBank umístila na stupínku vítězů ve dvou kategoriích: druhé místo získala v kategorii Spotřebitelské neúčelové úvěry a třetí místo v kategorii Bankovní účty pro fyzické osoby podnikatele. V dubnu 2022 získala v rámci udílení Mastercard Awards ocenění za nejširší škálu individuálního nastavení zabezpečení plateb v mobilním bankovnictví a v červenci 2022 cenu VISA za digitální propozici.