"Nejdůležitější bude boj o spravedlivé peníze. Chceme rozhodně usilovat o to, aby bylo spravedlivé rozdělení rozpočtového určení daní, které zamrzlo v roce 2010," uvedla Pecková. Nynější systém podle ní nezohledňuje nárůst počtu obyvatel středních Čech téměř o čtvrt milionu lidí a kraj ročně přichází o dvě miliardy korun.
Další prioritou pro příští rok je podle Peckové podpora profesionálních a dobrovolných hasičů, policie a záchranné služby. Peníze od kraje budou využity na zřízení pol pointů, tedy kontaktních míst, které slouží veřejnosti ke vzdálené komunikaci s policií, na pořízení záchranářských batohů a nové hasičské techniky. Například hasičský záchranný sbor má v následujících pěti letech dostat od kraje o 14,5 milionu korun více oproti předešlému pětiletému období.
Hejtmanství také uzavřelo memorandum s mobilními operátory. "Chceme docílit toho, aby každá obec byla pokryta mobilním signálem, což ještě není," dodala Pecková.
Středočeská koalice STAN, ODS, Pirátů a Spojenců má za sebou rok po krajských volbách některá nepopulární rozhodnutí. Kritiku vyvolalo hlavně omezení či zastavení provozu na několika lokálních tratích nebo slučování škol. Vedení hejtmanství trvá na tom, že šlo o nezbytné kroky, a poukazuje na stále rostoucí výdaje. Předseda opozičních zastupitelů za ANO Martin Herman kroky nynějšího vedení kritizuje. "Objektivně je třeba říct, že mají tu dobu těžkou, ale některé věci nám samozřejmě vadí. Týká se to hlavně rušení lokálních spojů, koncepce školství, rušení středních škol a tak dále. To jsou věci, které bychom dělali určitě jinak," řekl Herman již dříve ČTK.