Izraelská armáda oznámila, že její jednotky získaly kontrolu nad čtvrtí Rimál v Gaze, kde dříve objevila tunely, které používali političtí a vojenští vůdci Hamásu jako je Ismáíl Haníja, Jahjá Sinvár a Muhammad Díf. Informoval o tom dnes deník Haarec.
Izraelské ozbrojené síly dnes také uvedly, že v Pásmu Gazy byli zabiti další dva vojáci. Počet ztrát armády v pozemní operaci tak vzrostl na 139. Kromě toho byli v bojích v severní a jižní Gaze vážně zraněn voják v záloze a dva další vojáci.
Jednotky izraelské armády podle prohlášení v centrální části Gazy nalezly sklad zbraní a raketometů dlouhého doletu, které byly použity při nedávných útocích na Izrael. Raketomety byly později zničeny při leteckém útoku, uvedly izraelské síly. Izraelští vojáci také našli v Chán Júnisu na jihu pásma zbraně v obytných domech, uvedl list The Times of Israel (Tol) s odkazem na prohlášení armády.
Izraelská armáda také vyzvala obyvatele uprchlického tábora Búrajdž v centrální části Gazy, aby se evakuovali na jih a zamířili do Dajr Balah protože pozemní ofenzíva armády se rozšiřuje. Uvádí také, že hlavní severojižní dálnice v Gaze v oblastech severovýchodně od Chán Júnisu, stále zůstává "bojovou zónou".
Ministerstvo zdravotnictví Gazy, které je řízeno Hamásem, dnes uvedlo, že izraelské nálety a pozemní operace si již vyžádaly 20.057 mrtvých. Toto číslo představuje téměř jedno procento předválečné populace území, uvádí agentura AP. Úřady pod kontrolou Hamásu nerozlišují mezi úmrtími ozbrojenců a civilistů. Již dříve ministerstvo uvedlo, že zhruba dvě třetiny obětí byly ženy nebo nezletilí. Podobné informace není obvykle možné ověřit z jiných zdrojů.
Izraelská vláda zahájila válečnou akci v reakci na útok ozbrojenců Hamásu 7. října, který si vyžádal životy nejméně 1200 civilistů, dalších více než 200 Hamás unesl do Pásma Gazy, kde jich podle odhadů přes 130 nadále drží jako rukojmí. Desítky lidí islamistické organizace z Pásma Gazy propustily při týdenním klidu zbraní na konci listopadu výměnou za propuštění palestinských vězňů z Izraele.
Nepřímá jednání o dalším možném klidu zbraní a propouštění rukojmích zprostředkovaná Egyptem, Katarem a USA pokračují, jejich výsledek je však nejistý. Hamás ve čtvrtek uvedl, že hnutí ani další islamistické frakce nehodlají jednat o "vězních či výměnných dohodách", dokud Izrael zcela nezastaví vojenské operace. Tel Aviv naopak pokládá trvalý vojenský tlak za způsob, jak Hamás k propuštění rukojmích donutit.