Znalost značky TV Barrandov je vyšší než 50%
Hlavní závěry vůbec prvního průzkumu, který TV Barrandov po svém startu zadala, ukazují, že start nových televizí obecně zaznamenalo 52,9% respondentů, přičemž start TV Barrandov zaregistrovalo 50,3% respondentů z celé České republiky. Novou digitální TV Barrandov mělo v první polovině února 2009 naladěnou 17,2% respondentů a dalších 8,3% se k naladění chystalo v brzké době. Existuje tedy reálný předpoklad, že celých 25,5% respondentů vlastnících TV přijímač by v této době mělo mít naladěnou TV Barrandov, což odpovídá 2,5 miliónu obyvatel.
Průzkum rovněž ukázal, že možnost příjmu nových televizí má 62% respondentů a více než třetina populace touto možností nedisponuje.
Průzkum společnosti Median, zadaný TV Barrandov, potvrdil, že populace přijímá signál nových televizí zejména díky kabelu a satelitu (celkem tvoří 51%), digitální signál je až na třetím místě možnosti příjmu nových televizí.
Více než polovina populace, celých 52,9%, zaznamenala, že začaly vysílat nové televize (TV Barrandov, Z1 a Nova Cinema).
Startu TV Barrandov si všimlo na 50,4% respondentů, největší povědomí o zahájení vysílání značky TV Barrandov měli obyvatelé Čech, celých 57,3% z nich si všimlo startu TV Barrandov.
TV Barrandov mělo v první polovině února 2009 naladěno 17,2% respondentů a dalších 8,3% se k naladění této nové televize chystalo v brzké době. V současné době tedy existuje reálný předpoklad, že TV Barrandov má naladěno 25,5% populace z celé ČR.
Zaváděcí kampaň měla mediální dopad na více než 5 miliónů obyvatel. K nejúčinnějším nástrojům komunikace startu TV Barrandov patřily selpromotion upoutávky před zahájením a samotné zahájení vysílání nové televize. Vůbec nejefektivnější formou komunikace bylo public relations v denním tisku a časopisech. Internet sehrál významnější úlohu v Praze a Středních Čechách, stejně tak venkovní reklama, která při zaváděcí kampani proběhla jen v Praze. Lidé se o TV Barrandov často také dozvěděli na doporučení známých a kamarádů, což svědčí o tom, že se start nové televize stal diskutovaným tématem napříč republikou.
Respondenti odpovídali na otázku „Jak jste se o startu TV Barrandov dozvěděl/a“?, a měli možnost uvést několik možností současně.
Celkem ČR
1. Televize – selpromotion spoty a vysílání TV Barrandov 61,3%
2. Kamarádi, známí 38,8%
3. Denní tisk a časopisy 37%
Účinnost mediálního mixu se liší podle regionů a souvisí s pokrytím signálem. Zatímco v Praze bylo nejúčinnější samotné zahájení vysílání a upoutávky před startem, na Moravě se lidé nejvíce o TV Barrandov dozvěděli z denního tisku a časopisů.
Praha a Střední Čechy
1. Televize – selpromotion spoty a vysílání TV Barrandov 75,4%
2. Kamarádi a známí 35%
3. Internet 14,1%
4. Outdoor 12,7%
5. Denní tisk a časopisy 12,2%
Čechy (vyjma Prahy a Střední Čechy)
1. Televize – selpromotion spoty a vysílání TV Barrandov 68.2%
2. Denní tisk a časopisy 30,9%
3. Kamarádi a známí 29%
4. Internet 16,4%
5. Rozhlas 9,5%
Morava
1. Denní tisk a časopisy 58,3%
2. Kamarádi a známí 52,2%
3. Televize – selpromotion spoty a vysílání TV Barrandov 45,3%
4. Internet 9,4%
5. Rozhlas 5,6%
Zdroj: Median
MEDIAN CAPI OMNIBUS*
CAPI (Computer Assisted Personal Interviewing) – dotazování pomocí počítačů
je technologicky vyspělejším typem kvantitativního výzkumu. Výhodou tohoto typu je jeho přesnost, rychlost a možnost použití různých multimediálních ukázek (reklamních spotů, obrázků, videonahrávek, designů, interiérů apod.). Dotazník je v notebooku v elektronické podobě a tazatel zaznamenává odpovědi dotazované osoby přímo do počítače. Program sám kontroluje, zda jsou vyplněny všechny požadované odpovědi.